KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

2-4 Mayıs İSADET 2019 Sempozyumu Başarılı bir şekilde Gerçekleştirildi-27.05.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve Onikişubat Belediyesinin katkılarıyla 02-04 Mayıs 2019 tarihleri arasında “Uluslararası İleri Mühendislik Teknolojileri Sempozyumu” (International Symposium on Advanced Engineering Technologies-ISADET 2019)" gerçekleştirildi.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ISADET 2019 açılış programında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ Olarak ISADET 2019’a ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sempozyumun verimli geçmesi temennisinde bulunan Rektör Can, ISADET 2019’un düzenlenmesinde emeği geçen Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi yönetimine ve çalışanlarına dünyanın farklı ülkeleri ve Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen akademisyenlere katkıları için teşekkür etti.

KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ünsal ise sempozyum hakkında bilgiler vererek, destek ve katkıları için KSÜ Rektörlüğü ve Onikişubat Belediyesine teşekkürlerini sundu.

2 gün boyunca  8 farklı salonda gerçekleştirilen 2-4 Mayıs ISADET 2019, 7 ülkeden yaklaşık 200 katılımcının yer aldığı sempozyum süresince 273 sözlü bildiri ve 47 poster sunumu ile ilki gerçekleştirildi.