KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Doç. Dr. Suat Çetiner Danışmanlığında Yürütülen Projeye TÜBİTAK Ödülü-18.10.2018

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suat Çetiner danışmanlığında hazırlanan proje, ikincilik ödülü aldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca bu yıl altıncısı düzenlenen ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu öncelikli araştırma alanlarında üniversite öğrencilerini çalışmalar yapmaya özendirmeyi hedefleyen 2238 Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması Teknogirişim Kategorisi’nde Doç. Dr. Suat Çetiner danışmanlığında hazırlanan, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi Beytullah Göl ve Tekstil Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi Mert Can Korkmaz tarafından sunulan “Giyilebilir Tekstil Esaslı Elektroensefalografi (EEG) Görüntüleyen Akıllı Saç Bandı Tasarımı” başlıklı proje, 8-10 Ekim 2018 tarihlerinde TÜBİTAK Kayseri Bölge Sergisine katılarak İkincilik ödülü kazanmıştır.

Üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil eden ve ikincilik ödülü kazanan Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Suat Çetiner’i ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.